UPDATE: Contactat de BANI.MD, Serviciul de presă al Ministerului Agriculturii a declarat: „Serviciul informare și comunicare cu mass-media al Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare nu deține informații oficiale la acest subiect”.
Centrul Național Anticorupție (CNA) a confirmat desfășurarea unor percheziții într-o cauză penală ce vizează fapte de corupție, soldată cu reținerea a două persoane, au confirmat reprezentanții instituției pentru REALITATEA.
„Centrul Național Anticorupție confirmă efectuarea perchezițiilor și reținerea a două persoane, în cadrul unei cauze penale ce vizează fapte de corupție. Vom reveni cu mai multe detalii”, a transmis instituția.
Deocamdată, CNA nu a oferit informații despre identitatea persoanelor reținute, funcțiile acestora sau circumstanțele în care au avut loc perchezițiile, însă surse Jurnal TV spun că este vorba despre Tatiana Nistorică.