UPDATE: Contactat de BANI.MD, Serviciul de presă al Ministerului Agriculturii a declarat: „Serviciul informare și comunicare cu mass-media al Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare nu deține informații oficiale la acest subiect”.
Centrul Național Anticorupție (CNA) a confirmat desfășurarea unor percheziții într-o cauză penală ce vizează fapte de corupție, soldată cu reținerea a două persoane, au confirmat reprezentanții instituției pentru REALITATEA.
„Centrul Național Anticorupție confirmă efectuarea perchezițiilor și reținerea a două persoane, în cadrul unei cauze penale ce vizează fapte de corupție. Vom reveni cu mai multe detalii”, a transmis instituția.
Deocamdată, CNA nu a oferit informații despre identitatea persoanelor reținute, funcțiile acestora sau circumstanțele în care au avut loc perchezițiile, însă surse Jurnal TV spun că este vorba despre Tatiana Nistorică.
Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!