(FOTO) Noua jucărie pe roți a lui Ronaldo. A plătit un sfert de milion de euro

16 Mart. 2022, 14:33
 // Categoria: Au Bani // Autor:  MD Bani
16 Mart. 2022, 14:33 // Au Bani //  MD Bani

Cristiano Ronaldo și-a cumpărat un nou bolid lux. Fotbalistul în vârstă de 37 de ani a scos din buzunar un sfert de milion de euro, scrie presa internațională. Este vorba de un automobil Aston Martin DBS Superleggera, care valorează 240.000 de euro.

„Cristiano Ronaldo merge la antrenament cu mașina de la James Bond. Starul fotbalului mondial și-a luat un Aston Martin DBS Superleggera, popular pentru că a apărut în ‘007 – No Time to Die’.”, scrie Globo.

Ronaldo a devenit în weekend cel mai bun marcator all-time din fotbalul mondial. El a înscris toate cele trei goluri ale Manchester United în meciul cu Tottenham, scor 3-2, din Premier League. Portughezul a ajuns la un total de 807 goluri înscrise în întreaga carieră.

17 Apr. 2026, 16:34
 // Categoria: Bani și Afaceri // Autor:  Ursu Victor
17 Apr. 2026, 16:34 // Bani și Afaceri //  Ursu Victor

Prețurile la petrol au intrat pe o pantă descendentă după ce Iranul a anunțat redeschiderea completă a Strâmtorii Ormuz pentru navigația comercială, semnal puternic de detensionare în regiune după acordul de încetare a focului.

Ministrul de externe Abbas Araghchi a declarat că toate navele comerciale pot tranzita liber strâmtoarea „pe toată durata armistițiului”, în baza înțelegerii privind încetarea focului în Liban.

Decizia vine la scurt timp după ce președintele SUA, Donald Trump, a anunțat un armistițiu de 10 zile între Liban și Israel, reducând riscurile pentru una dintre cele mai importante rute energetice din lume.

Pe fondul acestor evoluții, piața a reacționat imediat: petrolul Brent s-a prăbușit cu aproximativ 10%, coborând spre nivelul de 89 de dolari pe baril, după ce anterior depășise pragul de 100 de dolari. Scăderea reflectă diminuarea temerilor legate de întreruperea livrărilor prin Ormuz, rută prin care trece circa o cincime din petrolul global.

Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!