Un fotograf începător din Republica Moldova își propune să susțină afacerile mici din țară cu conținut foto de calitate

11 Iul. 2021, 15:22
 // Categoria: Oameni şi Idei // Autor:  MD Bani
11 Iul. 2021, 15:22 // Oameni şi Idei //  MD Bani

Tatiana Roșca este o tânără fotograf din Republica Moldova care își dorește să susțină câteva afaceri mici din țară cu conținut de calitate.

Tânără spune că este și ea la început de cale și își dorește să suțină 2 – 3 afaceri din Republica Moldova cu conținut foto de calitate, fotografii pentru rețelele de socilizare sau site.

„Aș vrea și eu să contribui la susținerea micilor afaceri cu ce pot. Sunt fotograf de produse la început de cale și aș putea ajuta 2-3 afaceri locale mici cu conținut foto de calitate, fotografii pentru rețelele de socializare sau site. Sunt și eu sunt antreprenor și știu cât de dificil este orice început.”, a scris tânăra într-un grup de susținere a afacerilor locale.

Tânăra ester și ea antreprenoare și recunoaște că începutul este dificil pentru oricine.

Doritorii îi pot lăsa un mesaj Tatianei Roșca, iar ea va alege câteva afaceri.

Lucrările Tatianei pot fi vizualizate pe pagina sa de Facebook.

Realitatea Live

10 Nov. 2025, 17:24
 // Categoria: Slider // Autor:  Grîu Tatiana
10 Nov. 2025, 17:24 // Slider //  Grîu Tatiana

Moldova a înregistrat una dintre cele mai spectaculoase creșteri ale traficului aerian din Europa, în septembrie 2025, cu un avans de 45,5% față de aceeași lună a anului precedent, conform datelor ACI Europe. Aceasta situează țara noastră printre liderii regionali în materie de trafic de pasageri.

În regiunea Europei de Est, România a raportat o creștere de 11,1%, iar alte state precum Slovacia (+14,7%), Polonia (+13,2%) și Slovenia (+13,1%) au consemnat evoluții notabile. În schimb, unele țări din vestul și nordul continentului, precum Estonia, Letonia, Islanda, Franța și Regatul Unit, au înregistrat scăderi ale traficului aerian, comparativ cu septembrie 2024.

„Septembrie a confirmat încă o dată reziliența generală a traficului de pasageri, consolidând tendința pozitivă observată pe timpul verii”, a declarat directorul general al ACI Europe, Olivier Jankovec.

La nivelul întregii Europe continentale, creșterea traficului a fost de 3,6%, în timp ce traficul internațional (+4,3%) a continuat să se extindă mai rapid decât cel intern (+1%). În al treilea trimestru al anului, lunile de vârf ale sezonului estival au adus o creștere generală de 3,9%, sub nivelurile înregistrate în primul (4,5%) și al doilea trimestru (4,6%).

Printre marile aeroporturi, Istanbul a raportat cea mai mare creștere (+28,1%) și cel mai mare volum de pasageri, urmat de Londra-Heathrow și Paris-Charles de Gaulle.

Pentru mai multe știri urmărește-ne

pe TELEGRAM!

 
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII