Curs intensiv despre branding profesional și reputație pe LinkedIn, pe 10 decembrie la Artcor

30 Oct. 2025, 09:07
 // Categoria: Actual // Autor:  bani.md
30 Oct. 2025, 09:07 // Actual //  bani.md

Cum să comunici cu impact, să-ți spui povestea cu claritate și să construiești o imagine autentică în doar șapte secunde – cât durează prima impresie. Despre toate acestea vor învăța participanții la cursul intensiv despre branding profesional și reputație pe LinkedIn, destinat profesioniștilor care vor să se facă remarcați în mediul digital.

Evenimentul va avea loc pe 10 decembrie 2025, între orele 09:00 și 16:00, la Artcor (str. 31 August 1989, nr. 137).

Participanții vor descoperi cum să: își optimizeze profilul LinkedIn; își definească vocea profesională; construiască o reputație digitală solidă și coerentă.

Cursul este facilitat de Natalia Efros și Stela Toderașcu, consultante cu experiență în comunicare strategică, leadership și personal branding, care vor împărtăși tehnici practice și exemple reale din propria activitate.

Prețul de participare: Early Bird (până la 1 decembrie): 1.500 MDL, Standard Ticket: 1.900 MDL.

Prețul include: acces la toate sesiunile, materialele de lucru, coffee break și certificat de participare. Biletele pot fi cumpărate online AICI.

03 Apr. 2026, 16:33
 // Categoria: Actual // Autor:  Grîu Tatiana
03 Apr. 2026, 16:33 // Actual //  Grîu Tatiana

O problemă cu sistemele de plată online a provocat vineri haos pentru unii cumpărători și călători din Moscova, astfel că turnicheții de la metrou au permis oamenilor să treacă fără să plătească, iar o grădină zoologică regională a cerut vizitatorilor să folosească numerar, transmite agerpres.ro.

Sursa problemelor cu sistemul de plată online nu a fost identificată deocamdată, dar cumpărătorii și comercianții cu amănuntul au declarat că au întâmpinat probleme în interacțiunea cu sistemele Sberbank, cea mai mare bancă rusească, și cu plățile prin intermediul codurilor QR.

Banca Centrală a Rusiei nu a răspuns la o solicitare de comentarii. Sberbank a declarat că problemele au fost rezolvate, dar nu a oferit detalii despre sursa problemelor.

Magazinele și benzinăriile au cerut clienților să plătească cu numerar timp de aproximativ o oră, vineri, invocând o problemă cu sistemele de plată, transmite Reuters.

Turnicheții de la metroul din Moscova au permis oamenilor să intre gratuit la un moment dat, a relatat agenția de presă Itar TASS. O grădină zoologică din Belgorod a declarat că plățile cu cardul nu funcționează și le-a cerut vizitatorilor să plătească cu numerar.

Moscova și regiunea înconjurătoare au o populație de 22 de milioane de locuitori.