(FOTO) Un bărbat a întrerupt un meci de fotbal, ieșind pe teren aproape gol

08 Feb. 2021, 08:49
 // Categoria: Bani și Afaceri // Autor:  MD Bani
08 Feb. 2021, 08:49 // Bani și Afaceri //  MD Bani

Meciul de fotbal american, de la Super Bowl LV, a fost întrerupt de un bărbat care a început să alerge pe stadion într-o ținută minusculă de culoare roz.

Bărbatul a alergat jumătate de teren înainte ca agenții de securitate să-l prindă.

Comentatorii de la CBS, Jim Nantz și Tony Romo, au anunțat rapid publicitate, camerele fiind retrase de pe difuzarea principală.

Dar comentatorul Westwood One, Kevin Harland, a făcut un apel la radio în acel moment, îndemnând furios streakerul să „își ridice pantalonii, să-și scoată sutienul și să fie bărbat”.

Jucătorii au stat cu mâinile pe șolduri, uimiți.

Notă redacțională: „Streaker” este persoana care aleargă goală într-un loc public, mai ales pentru a șoca sau a amuza pe alții.

Realitatea Live

03 Mart. 2026, 16:32
 // Categoria: Actual // Autor:  Ursu Victor
03 Mart. 2026, 16:32 // Actual //  Ursu Victor

Stocurile de gaze naturale din Europa au ajuns la cel mai scăzut nivel din 2022, potrivit unei analize publicate de Financial Times. Nivelul actual al rezervelor din depozite este de aproximativ 30% din capacitatea necesară, situație care poate explica parțial creșterea bruscă a prețurilor la gaz.

Scumpirile au fost amplificate de oprirea producției de gaze naturale lichefiate (GNL) în Qatar, chiar dacă statele Uniunii Europene importă volume relativ reduse din această țară din Orientul Mijlociu. Cu toate acestea, piața a reacționat puternic la riscul suplimentar asupra aprovizionării.

Pe fondul volatilității generale a piețelor, acțiunile companiilor energetice europene au evoluat diferit. Titlurile companiei norvegiene Equinor au crescut cu 2,9%, iar cele ale Aker BP au avansat cu 2,2%. Acțiunile BP au urcat cu 0,7%.

În schimb, titlurile Shell și TotalEnergies au înregistrat scăderi de 0,7% și, respectiv, 0,1%.

Sectorul bancar a fost afectat mai sever. Acțiunile Société Générale au scăzut cu 5%, iar cele ale Deutsche Bank au pierdut 3,9%.

Companiile din turism au continuat declinul. Acțiunile grupului hotelier Accor și ale companiei aeriene Air France-KLM au scăzut cu peste 5%.

Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!