Surprize pentru toți Clienții FinComBank în cadrul campaniei „Clientul mulțumit”

06 Iul. 2021, 12:17
 // Categoria: Bănci şi Finanţe // Autor:  MD Bani
06 Iul. 2021, 12:17 // Bănci şi Finanţe //  MD Bani

FinComBank a sărbătorit 28 de ani de activitate într-un mod deosebit, anunțând lansarea campaniei „Clientul Mulţumit”, în cadrul căreia fiecare client al Băncii va fi surprins cu cadouri plăcute! Apreciem Clienții noștri, de aceea dorim să-i mulțumim pentru fidelitate și încredere acordată nu doar prin vorbe, dar și prin fapte reale.

Lunile de vară ale acestui an vor fi fierbinți, iar dobânzile și comisioanele la o gamă largă de produse bancare vor fi incendiare. Începând cu 5 iulie și până la sfârșitul verii, fiecare Client FinComBank urmează să primească garantat cadouri sub formă de reduceri și bonusuri la produsele noastre!

Dacă ești Client actual al FinComBank, în curând vei primi un mesaj SMS / PUSH-Notification / E-mail, care îți va permite să activezi bonusuri și reduceri de sărbătoare la sucursalele Băncii.

Pentru a activa și a beneficia de bonusuri și reduceri de sărbătoare, urmează pașii:

Pasul Nr. 1: Prezintă specialistului din cadrul subdiviziunilor FinComBank mesajul SMS/ PUSH-Notification / E-mail cu informația despre promoție!

Pasul Nr. 2: Profită de una sau mai multe oferte din lista cu cadouri promoționale!

Pasul Nr. 3: Transmite mesajul SMS/ PUSH-Notification / E-mail membrului de familie sau prietenului tău, care, la fel, poate beneficia de această ofertă, urmând Pasul 1 și Pasul 2, chiar și în cazul în care nu este Client actual al FinComBank!

Prinde valul de cadouri promoționale! Iată ce am pregătit pentru tine:

 

REDUCERE LA RATA ANUALĂ A DOBÂNZII LA CREDITE:

  • Reducere de 2% la dobânda anuală pentru Credit Express, până la 150 000 MDL
  • Reducere de 2% la dobânda anuală pentru Credit E-Simplu, până la 70 000 MDL
  • Reducere de 1% la dobânda anuală pentru Cardul de Credit OPTI, până la 150 000 MDL
  • Reducere de 1% la dobânda anuală pentru Cardul de Credit cu Cashback, până la 150 000 MDL
  • Reducere de 1% la dobânda anuală pentru Ipoteca Locativă
  • Reducere de 1% la dobânda anuală pentru Credit de Consum cu gaj

 

BONUS LA RATA ANUALĂ A DOBÂNZII LA DESCHIDEREA DEPOZITELOR ÎN LEI:

Depozit Avans Fix în MDL pentru 25 de luni: BONUS +0,3%
Depozit Raţional Flotant în MDL pentru 25 de luni: BONUS +0,5%
Depozit Creştere Stabilă în MDL pentru 48 de luni: BONUS +0,4%

 

DESERVIRE GRATUITĂ TIMP DE UN AN LA ORICE CARD, DESCHIS ÎN PERIOADA PROMOȚIEI:

  • Carduri Clasice: Visa Classic, Mastercard Standard
  • Carduri Premiale: Visa Platinum, Mastercard Platinum
  • Carduri Premiale cu Cashback: Mastercard FinComBank&Rompetrol
  • Card de Credit OPTI
  • Carduri Sociale: „Vârsta de Aur”și „Dăruiește viață”
  • Card pentru Elevi.

 

Pentru mai multe detalii accesează pagina dedicată campaniei „Clientul mulțumit”, unde găsești și Regulamentul oficial al Promoției.

Stimaţi Clienţi,  Vă mulţumim pentru încredere și fidelitate, pentru că de 28 de ani mergeţi într-un pas cu FinComBank!

 

FinComBank – într-un pas prin viață!

P.

22 Iul. 2026, 17:08
 // Categoria: Actual // Autor:  Ursu Victor
22 Iul. 2026, 17:08 // Actual //  Ursu Victor

Premierul Vasile Tofan a anunțat că Guvernul va prezenta până pe 6 august o nouă versiune a reformei fiscale, după ce prima tentativă de promovare a acesteia a eșuat. Șeful Executivului a declarat că își asumă personal elaborarea reformei și că va fi implicat direct în definitivarea acesteia.

În debutul ședinței Guvernului, Tofan a recunoscut că prima încercare de promovare a reformei fiscale „a fost un eșec”, menționând că aceasta a fost lansată într-un context nefavorabil, marcat inclusiv de scandalul de la MOLDATSA.

„Noi trebuie să facem reforma fiscală. Noi trebuie să scădem taxele pe muncă, trebuie să scădem taxele pe investiții, ca să încurajăm mai multă lume să muncească și să investească, dar trebuie să le compensăm din altă parte”, a declarat premierul.

Potrivit lui Tofan, Executivul analizează majorarea taxelor pentru produse și activități considerate nocive, precum tutunul, alcoolul și jocurile de noroc. În ceea ce privește acciza la motorină, premierul a precizat că aceasta este un subiect mai complicat, însă impactul asupra agricultorilor va fi compensat prin restituirea sumelor către fermieri.

Șeful Guvernului a confirmat, de asemenea, că Executivul intenționează să revină la discuțiile privind unificarea cotei TVA, însă procesul ar putea avea loc treptat.

„Am auzit feedbackul data trecută și cred că trebuie să-l încorporăm pe cât de mult posibil, dar totuși va trebui să facem pași de unificare la TVA. Posibil graduală, nu deodată 20%”, a spus Tofan.

Premierul a subliniat că reforma fiscală este un subiect sensibil și le-a cerut miniștrilor să evite declarațiile individuale privind conținutul acesteia până la adoptarea unei poziții comune a Guvernului. Totodată, el a confirmat că modificările fiscale nu vor viza sectorul farmaceutic.

Vasile Tofan i-a solicitat ministrei Finanțelor, Victoria Belous, ca noua reformă fiscală să fie făcută publică până la 6 august, precizând că își asumă responsabilitatea politică pentru acest proiect și că va participa personal la elaborarea lui.

Proiectul politicii fiscale pentru 2027, elaborat de fostul ministru al Finanțelor Andrian Gavriliță, a generat un val de critici din partea mediului de afaceri și a opoziției. Printre cele mai contestate măsuri s-au numărat eliminarea unor facilități fiscale și uniformizarea cotei TVA la 20% pentru mai multe categorii de produse și servicii considerate esențiale.

Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!