VIDEO Interpreta Dianna Rotaru a fost surprinsă indignată într-un magazin Bomba

09 Nov. 2021, 18:44
 // Categoria: Actual // Autor:  bani.md
09 Nov. 2021, 18:44 // Actual //  bani.md

Un conflict a izbucnit seara trecută între interpreta Dianna Rotaru și consultantul magazinului BOMBA. Interpreta și-a manifestat indignarea față de personalul magazinului care nu s-a apropiat la timp pentru a o consulta.

Conflictul a fost publicat pe pagina de instagram al interpretei, unde urmăritorii s-au împărțit în două tabele. Cei care o susțin pe Dianna și cei care sunt loiali cu personalul magazinului.

Printre urmăritori, era și sora consultantului care a cerut să fie ștearsă postarea ca fratele să nu fie amendat.

Administrația magazinului vine cu un răspuns față de incident.

Șeful departamentului de marketing, Alexandru Ruchinov susține că: „Echipa BOMBA vine cu sincere scuze față de situația incomodă care s-a produs seara trecută. Am văzut inițiativa Diannei de a ne oferi un exemplu. E o idee minunată. Dianna Rotaru, vă invităm în magazinul nostru pentru a oferi un exemplu de profesionalism”.

Contactat de către site-ul REALITATEA.MD, consultantul magazinului ne-a mărturisit că era seară și că nu a observat că interpreta așteaptă de ceva timp, așa cum fluxul de oameni în magazin e mare.

Într-un final, așteptăm să vedem dacă Dianna Rotaru acceptă provocarea. Așteptăm să vedem interpreta în calitate de consultant al magazinului BOMBA și cum va avea loc această experiență.

Realitatea Live

19 Ian. 2026, 17:42
 // Categoria: Bani și Afaceri // Autor:  Grîu Tatiana
19 Ian. 2026, 17:42 // Bani și Afaceri //  Grîu Tatiana

Grupul KazMunayGas International, proprietarul Rompetrol Moldova, a încheiat anul 2025 cu un profit net de 128 de milioane de dolari, cel mai mare din istoria companiei, potrivit datelor prezentate de compania-mamă din Kazahstan, notează economica.net.

Conform informațiilor oficiale, EBITDA consolidată a KMGI a ajuns la 424 de milioane de dolari în 2025, în creștere cu 61% față de 2024.

“Volumul total de materii prime procesate la rafinăria Petromidia s-a ridicat la 5,88 milioane de tone, cu o capacitate medie reală de procesare de 14,9 mii de tone pe zi. Volumele de vânzări ale subsidiarelor de retail ale KMGI au crescut cu 14% față de 2024, ca urmare a majorării vânzărilor en-gros și de trading în România, precum și în alte țări – Republica Moldova, Bulgaria și Georgia”, mai arată compania kazahă.

De asemenea, veniturile din activități non-combustibili au ajuns la 56,9 milioane de dolari, în creștere cu 9% comparativ cu anul precedent.

Rompetrol este principala marcă a KMG International, grup deținut de compania națională de petrol și gaze din Kazahstan, KazMunayGas. KMG International are aproximativ 6 000 de angajați și desfășoară activități în 11 piețe principale din regiunea Mării Negre și a Mării Mediterane.

Marca Rompetrol este reprezentativă pentru operațiunile de rafinare și petrochimie, activitățile de distribuție din România, Republica Moldova, Bulgaria și Georgia, precum și pentru serviciile la sondă din domeniul upstream. Grupul deține și operează rafinăria Petromidia, cea mai mare rafinărie din România, precum și rafinăria Vega, singurul producător și furnizor de produse speciale.

Grupul KMGI deține și Rompetrol Moldova, cel mai mare comerciant și importator de produse petroliere. Rompetrol asigură circa o treime din importul de carburanți pe piața locală.

Pentru mai multe știri urmărește-ne

pe TELEGRAM!