Jeff Bezos și Lauren Sánchez surprinși în vacanță în Sun Valley, la tabăra de vară a miliardarilor

09 Iul. 2021, 16:46
 // Categoria: Au Bani // Autor:  MD Bani
09 Iul. 2021, 16:46 // Au Bani //  MD Bani

Miliardarul Jeff Bezos, în vârstă de 57 de ani a fost văzut în Sun Valley, Idaho, împreună cu iubita sa, prezentatoare de știri Lauren Sánchez.

Într-un videoclip surprins joi de Charlie Gasparino de la FOX Business Network, cei doi au fost zăriți mergând de mână cu zâmbete pe față.

Bezos purta ochelari de soare negri, un tricou albastru și pantaloni albastru deschis. Ansamblul său a fost completat de o pereche de pantofi albi.

La rândul ei, Sánchez, în vârstă de 51 de ani, a îmbrăcat un top alb, o fustă, ochelari de soare și o pălărie elegantă.

Reporterii l-au întrebat pe titanul Amazon despre viitoarea sa călătorie în spațiu, dar el a ignorat întrebările și au intrat într-o clădire care se presupune că face parte din „tabăra de vară a miliardarilor” Sun Valley Resort.

Cei doi sunt împreună din cel puțin 2019. Știrile cuplării lor s-au dezlănțuit la scurt timp după ce s-a anunțat că el și soția sa de atunci, Mackenzie Scott, vor divorța.

 

Realitatea Live

14 Ian. 2026, 17:26
 // Categoria: Actual // Autor:  Grîu Tatiana
14 Ian. 2026, 17:26 // Actual //  Grîu Tatiana

Rafinăria NIS de la Pančevo urmează să își reia activitatea în jurul datei de 16 ianuarie, după ce primul transport de țiței destinat companiei petroliere sârbe a ajuns, marți, în sistemul croat de conducte JANAF, la aproape 100 de zile de la întreruperea livrărilor. Informația a fost confirmată de ministrul Mineritului și Energiei din Serbia, Dubravka Đedović Handanović, citată de CEE Energy News.

Potrivit oficialului sârb, livrările de țiței vor continua pe parcursul acestei săptămâni, iar primele volume de motorină produse la rafinăria din Pančevo ar urma să fie puse pe piață în jurul datelor de 26–27 ianuarie. După primele 85.000 de tone de petrol livrate, autoritățile se așteaptă ca săptămâna viitoare să mai sosească încă 35.000–45.000 de tone, la care se adaugă stocurile existente din producția internă, estimate la aproximativ 120.000 de tone. Aceste cantități ar urma să asigure funcționarea rafinăriei inclusiv după data de 23 ianuarie.

Ministrul a precizat că sunt în desfășurare discuții între Gazprom Neft și MOL privind achiziția participației rusești în cadrul NIS, negocieri la care participă și statul sârb. Totodată, Serbia își exprimă interesul de a proteja această infrastructură energetică strategică și nu exclude posibilitatea majorării participației sale în companie.

În paralel, autoritățile de la Belgrad așteaptă ca OFAC să prelungească din nou licența de operare a NIS. Potrivit Dubravkăi Đedović Handanović, pentru această prelungire, partea americană ar urma să analizeze bazele contractuale ale tranzacției, iar după finalizarea primelor negocieri dintre MOL și Gazprom Neft va fi solicitată oficial extinderea licenței până la încheierea acordurilor finale.

Pentru mai multe știri urmărește-ne

pe TELEGRAM!