99% reducere* pentru toți clienții noi

08 Nov. 2021, 13:26
 // Categoria: Bănci şi Finanţe // Autor:  MD Bani
08 Nov. 2021, 13:26 // Bănci şi Finanţe //  MD Bani

„99 de procente pentru tine am
99 de procente pentr-un Moldovean
Eu cu 99 ție reducere ți-am dat
99 de procente SEBO, măi, ni-o dat”

Hai, spune cinstit, tu tot ai fredonat aceste versuri?😁
Suntem convinși că chiar dacă încă nu le-ai auzit acompaniate de muzică, nici nu ai avut nevoie de ea, pentru a ști care este melodia și de cine e interpretată.

Da, desigur că SEBO nu a putut să-și prezinte noua ofertă cumva altfel. Ca de obicei a revenit cum nu se poate mai creativ și neașteptat: fără Ciki Ciki (oho), cu îndrăgiții Boonika și Boonelul, dar deja cu un nou personaj care va prelua estafeta. Și cu ce ofertă!

Nu te mai ținem în suspans, click pe video și află cât mai curând despre aceasta:

Wow! Wow! Wow! Ofertă numai bună de „Vreau și eu!”

Pentru toți clienții noi, primele 2 luni sunt cu 99% reducere* la creditul FLEXI.

Credit, pe care nu trebuie să-l întorci în 1-a lună. Nu trebuie să-l întorci nici în a 2-a lună. Nici în a 3-a lună. Nici în a 4-a lună. Nici chiar în a 5-a lună. Întorci suma integrală a creditului abia în a 6-a lună!

Primești până la 12 000 de lei, în doar 5 minute.

Gră-beș-te-te să prinzi reducerea Ta de 99%!

Vino chiar azi la unul din oficiile SEBO și aplică.

Detalii: www.sebo.md/99Reducere

Tel.: 022 896 897

Regulamentul campanie îl găsești aici.

Reducerea se aplică la dobândă și comisionul de administrare, pentru primele 2 luni la un credit Flexi.
Dobânda anuală efectivă (DAE) se poate modifica în funcție de durata și tipul creditului.
*Exemplu de DAE: credit pe termen de până la 6 luni, cu suma 1000 de lei, va avea o valoare totală plătibilă de 1603, 00 lei, cu o dobândă anuală efectivă de 188,56%. În caz de nerambursare în termen a creditului se aplică penalități, comisioane și dobândă aferentă.
Reducerea este valabilă pentru clienții noi care vor lua un credit FLEXI, în perioada 08.11.21 – 08.01.22

P.

Realitatea Live

04 Ian. 2026, 14:11
 // Categoria: Actual // Autor:  Ursu Victor
04 Ian. 2026, 14:11 // Actual //  Ursu Victor

China și Statele Unite sunt cei mai mari cumpărători ai petrolului exportat de Venezuela în anul 2024, potrivit datelor publicate de World Visualized. În total, exporturile de țiței ale Venezuelei se ridică la aproximativ 772.000 de barili pe zi, în pofida sancțiunilor internaționale și a infrastructurii energetice degradate.

Pe primul loc se află China, care importă în medie 351.000 de barili pe zi, reprezentând aproape jumătate din totalul exporturilor venezuelene. O mare parte din aceste livrări sunt utilizate pentru rambursarea datoriilor istorice ale Caracasului față de Beijing.

Statele Unite ale Americii ocupă locul al doilea, cu 222.000 de barili pe zi, importurile fiind reluate parțial după relaxarea temporară a unor sancțiuni, în special pentru rafinăriile americane capabile să proceseze petrol greu.

Pe locul al treilea se situează Europa, cu aproximativ 75.000 de barili pe zi, urmată de India – 63.000 de barili pe zi. Cuba importă circa 32.000 de barili pe zi, în baza acordurilor energetice bilaterale, iar alți cumpărători mai mici cumulează aproximativ 29.000 de barili pe zi.

Deși Venezuela deține cele mai mari rezerve de petrol din lume, nivelul exporturilor rămâne mult sub potențialul maxim, din cauza sancțiunilor, lipsei investițiilor și infrastructurii învechite. Dependența de un număr restrâns de cumpărători face ca econo