E-mba.md: Grăbește-te, până la 31.01.2022, să beneficiezi de o reducere de 50%

27 Ian. 2022, 10:17
 // Categoria: Oameni şi Idei // Autor:  MD Bani
27 Ian. 2022, 10:17 // Oameni şi Idei //  MD Bani

City Business School anunță o creștere de preț cu începere de la 1 februarie pentru linia de studiu în afaceri, dar până atunci mai aveți posibilitatea să prindeţi un preţ cu 50% mai mic decât preţurile în vigoare pentru anul 2021.

La    începutul lunii februarie, gama de cursuri pentru directori va fi completată cu un curs actualizat – Директор по маркетингу . Școala noastră de afaceri nu numai că oferă unele dintre cele mai eficiente programe de studiu pentru directori, dar se ocupă, în mod constant şi de actualizarea acestora în timp util.

Studenții noștri sunt mulţumiţi de perspectiva promiţătoare a unui  studiu continuu  pe tot parcursul vieții, care le permite să aibă acces la programe MBA după absolvire. Pentru antreprenori, reprezintă oportunitatea constantă de a-și analiza cazurile și problemele în Centrul de practică.  Acestea presupun  posibilitatea de a-i ajuta pe alții și de a le oferi consultaţii.

Linia de produse MBA constă din trei cursuri fundamentale:

MBA GENERAL  – cunoștințe fundamentale în toate domeniile de afaceri

MBA INTENSIVE – formare intensivă în competențe manageriale

MINI-MBA  – dobândirea rapidă a abilităților și cunoștințelor solicitate

Cursurile pentru directori se vor dovedi a fi un instrument unic pentru desăvârşirea  cunoștințelor şi a competenţelor managerilor în domeniu:

Директор по финансам  – management profesional al fluxurilor financiare ale companiei

Директор по персоналу – sistematizarea cunoștințelor, experienței și a competențelor în domeniul managementului

Digital для руководителей  – Obținerea accesului la cele mai bune practici de transformare digitală

Директор по маркетингу  –  aveţi şansa de a vă actualiza  intensiv managementul de marketing și de a vă optimiza  rezultatele personale în doar  trei luni.

Директор по digital-маркетингу — în 3 luni, stăpânește de minune  trucurile de marketing digital și implementează rapid o strategie digitală pentru o dezvoltare de succes a companiei sub îndrumarea experților de la Yandex, Qlean, Biglion, Viber și Miro

Директор по закупкам и снабжению este un program de resetare de ultimă generație care răspunde provocărilor complexe ale timpului.

Директор по производству  – vom oferi un sistem de instruire  bine structurat,  pus la punct  şi pe înţelesul tuturor . Tutorele  tău personal te va ghida de la admitere până la absolvire

Директор по продажам  – vom dezvolta strategii și tactici individuale care vor avea ca scop creșterea rapidă a parametrilor de performanţă.

Alte cursuri:

Постановка и достижение целей. Цель “Х”  – însuşeşte un instrument puternic de  obținere sistematică a unor rezultate de succes

Agile – Învață, în 18 zile, metodologii de management agil de proiect de la antrenori Agile de elită.

Денежный поток  este cel mai bun instrument pentru a vă pune în ordine relația cu banii.

Тайм-менеджмент – eficiența activităţii în ansamblu, cât şi a proceselor  personale  zilnice

Личная эффективность и управленческие навыки

Управление проектами

Iar cea mai bună modalitate de a vă familiariza cu instruirea și beneficiile este să urmați cursurile noastre gratuite sau să solicitați acces demo la cursul dorit:

–  Карьерная страшилка

–  Бизнес страшилка

Iar pentru companii, există o Universitate Corporativă practică, unde puteți îmbina aproape toate cursurile pentru angajații selectați.

De fapt, acest format și conținut de formare reprezintă o oportunitate ideală pentru manageri de a sistematiza experiența și cunoștințele existente la momentul oportun, în vederea  eficientizării companiei și a reducerii stresului în  management. Acest lucru va contribui  la îmbunătățirea cunoștințelor și abilităților, vă va permite să faceți  un salt grandioase  şi rapid în carieră.

Realitatea Live

17 Sept. 2025, 17:31
 // Categoria: Bani și Afaceri // Autor:  Ursu Victor
17 Sept. 2025, 17:31 // Bani și Afaceri //  Ursu Victor

Comisia Națională a Pieței Financiare (CNPF) a aprobat emisiunea suplimentară de acțiuni ale SA „Basarabia-Nord”, în sumă de 124,5 milioane lei, reprezentând 6 226 538 de acțiuni ordinare nominative, emise din contul datoriilor creditoriale.

În urma operațiunii, capitalul social al societății va crește la 141 005 460 lei, divizat în 7 050 273 de acțiuni de clasa I, fiecare cu valoarea nominală de 20 lei. „Basarabia-Nord” face parte din grupul Filetti.

Totodată, compania „Produse de Familie” SRL, cunoscută sub brandul Filetti (producător de mezeluri), este afiliată lui Denis Cibizov, cel care controlează producătorul de băuturi tari Zernoff prin intermediul firmei Viteza Optim (78,2%). Datele financiare recente arată că „Produse de Familie” SRL a raportat în 2024 un profit de 12,6 milioane lei, față de 7,2 milioane lei în 2023, și o cifră de afaceri de 286,7 milioane lei.

Numele lui Denis Cibizov a fost legat de mai multe scandaluri de-a lungul anilor. În 2009, fostul director al combinatului de carne Carmez, Anatol Câșlaru, acuza compania Optim-Comerț (parte a grupului Zernoff) că ar fi participat la un atac raider asupra întreprinderii. În acea perioadă, unul dintre membrii consiliului „Basarabia-Nord” și al conducerii Zernoff, Dmitri Țacenco, a condus Carmez, timp în care Câșlaru se afla în arest – despre care acesta susținea că fusese orchestrat de Zernoff, în plină guvernare comunistă.

Mai mult, un raport al CCCEC (actual CNA) din 2010 privind schemele de monopolizare a pieței cărnii menționa explicit „Basarabia-Nord” și „Bio Alliance” SRL. Potrivit unor concurenți din industrie, protejați politic în perioada 2001–2009, grupul Zernoff și-ar fi consolidat controlul asupra pieței mezelurilor și importurilor de carne, devenind unul dintre actorii dominanți ai sectorului.

Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!

 
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII