Te invităm la nivelul următor. Cardul Mastercard de la MAIB îți poate aduce un apartament cadou!

04 Iun. 2021, 17:16
 // Categoria: Bănci şi Finanţe // Autor:  MD Bani
04 Iun. 2021, 17:16 // Bănci şi Finanţe //  MD Bani

Sărbătorim împreună 30 de ani de excelență alături de clienți cu mega premii valoroase în cadrul unei noi promoții – „Achită cu cardul și urcă la etajul tău! Câștigă un apartament în Chișinău”, desfășurată în parteneriat cu Mastercard.

Prinde șansa să câștigi unul dintre cele 18 aspiratoare robot trase la sorți lunar sau premiul mare – un apartament în Chișinău.

Pentru a participa la promoție trebuie să ții ritmul, să plătești cumpărăturile și serviciile în valoare de peste 300 de lei cu un card Mastercard de la Moldova Agroindbank.

Mai multe achitări cu Mastercard de la MAIB, mai multe șanse de câștig.

Încă nu ai un card Mastercard de la MAIB? Îți propunem să deschizi unul din colecția GAMA și să profiți de mai multe avantaje, cu care vine la pachet: cashback de până la 15%, zero comisioane, cardul de debit se transformă uşor în card de credit, servicii premium etc.

Cum să-l deschizi? Comandă-l prin aplicația mobilă MAIBank, cu livrare la domiciliu sau vino la MAIB.

Pentru mai multe detalii, accesează Programul campaniei sau apelează Contact Center la numărul 1313.

Achită cu cardul Mastercard de la MAIB, participă la promoție și prinde șansa de a câștiga propriul apartament în Chișinău!

Împreună la nivelul următor!

P.

Realitatea Live

06 Nov. 2025, 09:42
 // Categoria: Actual // Autor:  Grîu Tatiana
06 Nov. 2025, 09:42 // Actual //  Grîu Tatiana

Ucraina a reluat importurile de gaze prin ruta sudică Transbalcanică, care trece prin Republica Moldova, România și Bulgaria, ca răspuns la intensificarea atacurilor rusești asupra infrastructurii de gaze și energie, care au redus producția internă cu cel puțin jumătate.

Potrivit operatorului ucrainean de tranzit, miercuri Ucraina a primit 1,1 milioane de metri cubi de gaze prin ruta Transbalcanică, după un import de 0,78 milioane de metri cubi marți. Ruta leagă terminalele de GNL din Grecia de sistemul ucrainean, iar capacitățile pentru transport au fost rezervate de DEPA Commercial (Grecia), D.Trading (filială a DTEK, cea mai mare companie privată de energie din Ucraina) și Axpo Trading (Elveția), cu o cantitate zilnică de aproximativ 0,6 milioane de metri cubi.

În prezent, Ucraina importă zilnic aproape 24 milioane de metri cubi de gaze, dintre care circa 10 milioane din Polonia, 10 milioane din Ungaria și 4 milioane din Slovacia.

Ruta Transbalcanică nu a fost utilizată în septembrie și octombrie, însă reducerea tarifelor de tranzit aprobată de operatorii din Grecia, Bulgaria, România și Moldova a făcut posibilă reluarea transportului. În special, ANRE de la Chișinău a aprobat în octombrie optimizarea produsului de capacitate „Ruta 1”, reducând cu 50% tarifele de transport, în scopul consolidării securității energetice regionale și asigurării aprovizionării Ucrainei în sezonul rece, în contextul atacurilor rusești asupra infrastructurii.

Pentru mai multe știri urmărește-ne

pe TELEGRAM!

 
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | IGSU ÎN ACȚIUNE: SIMULARE DE ÎNEC PENTRU PREVENIREA TRAGEDIILOR DE VARĂ
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | AGRICULTURA MOLDOVEI, MAI PREGĂTITĂ PENTRU SCHIMBĂRILE CLIMATICE
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | 31 DE SPORTIVI MOLDOVENI LA JOCURILE MONDIALE UNIVERSITARE DE VARĂ 2025
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | PREȘEDINTA MAIA SANDU, ÎN VIZITĂ OFICIALĂ LA VARȘOVIA
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOȚIEI 2025 A ACADEMIEI „ȘTEFAN CEL MARE”
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII
NO COMMENT | PRIMUL SUMMIT MOLDOVA-UNIUNEA EUROPEANĂ, ÎN IMAGINI ŞI DECLARAŢII