(FOTO) Un bărbat a întrerupt un meci de fotbal, ieșind pe teren aproape gol

08 Feb. 2021, 08:49
 // Categoria: Bani și Afaceri // Autor:  MD Bani
08 Feb. 2021, 08:49 // Bani și Afaceri //  MD Bani

Meciul de fotbal american, de la Super Bowl LV, a fost întrerupt de un bărbat care a început să alerge pe stadion într-o ținută minusculă de culoare roz.

Bărbatul a alergat jumătate de teren înainte ca agenții de securitate să-l prindă.

Comentatorii de la CBS, Jim Nantz și Tony Romo, au anunțat rapid publicitate, camerele fiind retrase de pe difuzarea principală.

Dar comentatorul Westwood One, Kevin Harland, a făcut un apel la radio în acel moment, îndemnând furios streakerul să „își ridice pantalonii, să-și scoată sutienul și să fie bărbat”.

Jucătorii au stat cu mâinile pe șolduri, uimiți.

Notă redacțională: „Streaker” este persoana care aleargă goală într-un loc public, mai ales pentru a șoca sau a amuza pe alții.

Realitatea Live

26 Ian. 2026, 11:49
 // Categoria: Actual // Autor:  Ursu Victor
26 Ian. 2026, 11:49 // Actual //  Ursu Victor

Consumul anual de carne de pasăre în Republica Moldova este estimat la aproximativ 91 de mii de tone, din care circa 64 de mii de tone sunt asigurate din producția internă. Diferența este acoperită prin importuri, iar în ultimii ani aproximativ 76% din volumul importat a provenit din Ucraina, potrivit Ministerului Agriculturii.

Autoritățile susțin că suspendarea temporară a importurilor dintr-o singură țară nu presupune automat apariția unui deficit pe piața internă. Operatorii economici ar putea compensa lipsa prin diversificarea surselor de import, iar situația ar putea reprezenta și un stimulent pentru producătorii autohtoni, care ar putea valorifica cererea existentă prin extinderea capacităților de producție.

În ceea ce privește eventualul impact asupra prețurilor, Ministerul Agriculturii consideră că este prematur să fie făcute estimări. Evoluția acestora va depinde de mai mulți factori, inclusiv de rapiditatea cu care piața se va adapta prin noi fluxuri de import și prin creșterea producției interne.

Potrivit Agenția Națională pentru Siguranța Alimentelor, suspendarea importurilor va rămâne în vigoare până când autoritatea competentă din Ucraina va prezenta garanții credibile, conforme standardelor naționale, privind controlul substanțelor interzise, trasabilitatea produselor și funcționarea eficientă a controalelor oficiale.

Pentru mai multe știri urmărește-ne pe TELEGRAM!